| UnderPressure a întrebat:

Popular(a), inteligent(a), frumos/frumoasa.
Unul din trei.
Ce va doriti, ce credeti ca v-ar ajuta mai mult?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteligenta. Mereu am considerat oamenii inteligenti ca fiind frumosi si populari, in felul lor.

53 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Inteligenta clar. Nu am nevoie să fiu popular, dar am nevoie de inteligență care mă va ajuta să am parteneri aristocratici, de la care să am ce învăța și alături de care să nu fac lucruri lipsite de sens.

| Speed99 a răspuns:

Inteligenta. Popularitatea si frumusetea sunt chestii care pot fi dobandite. Prostia nu se poate vindeca.

| RAY a răspuns:

Prima impresie conteaza, omul asocieaza frumusetea cu inteligenta si cu personalitatea pozitiva, un studiu a dovedit ca barbati frumosi sunt mai inteligenti ca cei mai putin atragatori, aspectul fizic te face si popular si sa pari a fi mai inteligent, desi da as alege sa fiu mai frumos

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RAY):

Daca te stropeste unul cu o galeata de vopsea, ramii doar cu inteligenta. A, stai, lipsa. La fel si odata cu inaintarea in varsta. Doar prostii asociaza frumusetea cu orice.

| RAY a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce exemplu ai putut da

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"un studiu a dovedit ca barbati frumosi sunt mai inteligenti ca cei mai putin atragatori"
Ce studiu? Nu de alta, dar majoritatea barbatilor inteligenti sunt ceva mai in varsta, nu sunt pullarai de 25 de ani maxim. Si cu varsta automat frumusetea se cam duce.

Stii ce relatezi tu? Fix ca taranusii aia de pe vremea comunismului.
Daca era vreunul in sat care stia sa scrie vedeai babele: aoleu maica ce destept e asta, cat de frumos scrie.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RAY):

E un exemplu foarte practic. Frumusetea trece, popularitatea la fel, cu inteligenta ramii.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles toata afirmatia mea, personale din studiu au corelat frumusetea cu inteligenta si personalitate pozitiva, barbati frumosi sau confirmat a fi mai inteligenti decat barbati mai putin atragatori fizic, la femei s-a demonstrat opusul

| RAY a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Uratenia trece man? o trece nu spun ca nu, da vezi tu in prezent cei frumos si lui dumnezeu o place si inteligenta se duce cu varsta, toate trec

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RAY):

Dumnezeu nu exista si sa lasam zicalele penibile din batrini care scuza lipsa de competenta. Inteligenta suplineste cam orice. Vezi de exemplu la noi cum majoritatea bunaciunilor de 20 de ani sunt terminate la 30 fiindca sunt proaste si nu stiu sa aiba grija de ele, de exemplu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Foarte corect. Puține femei se mai îngrijesc după 30+ iar bărbații oricum sunt blestemați de la natura cu burta și chelie cei mai mulți. De aceea frumusețea nu ține mult. De aia și rata divorțurilor tot mai mare. Multi se iau după ochi frumoși și cred ca se iubesc dar de fapt nu știu în ce se baga. La fel și Ray, care e frustrat zilnic de fizicul lui și crede ca datorita acestuia nu o să găsească o concubina. Sigur asta e ultima lui problema. Știu ca acum ceva timp pusese o poza cu el la avatar și o ținuse o buna bucata de vreme. Chiar nu părea urâțel deloc.

| RAY a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu e bine sa judecam pe alti

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg blestemul asta al naturii cand te referi la chelie dar nu la burta. Cred ca depinde de fiecare barbat in parte. Stiu ca e mai usor sa bagi sunca si bere in tine in loc sa faci un sport sau poate macar o ora de miscare pe zi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta cu blestemul e adevarata intr-o mica masura. Cind bagi in tine ca spartul si duci si gunoiul cu masina, normal ca te faci citamai animalul. happy
Nu imi mai aduc aminte de poza lui Ray, dar am un amic care a f&%ut PESTE O SUTA de bunaciuni (cu cateva mici exceptii) si e urit ca noaptea. De ce? Nici macar nu are multi bani. Pentru ca are prezenta de spirit, e inteligent, stie sa mentina o conversatie, si nici nu se face de rusine cand vine vorba sa dea o buca.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fals. Când bagi aceeași mâncare la 20 ani nu se depune ca la 30. E vorba de metabolism. Restul e cancan. Nu are nicio treabă berea și șuncă. Cei mai mulți bărbați sunt pur și simplu predispuși la ea. Când vei avea 30 de ani o să îți revizuiești părerea doar daca nu doamne ajută devii și vegan și se bucura cineva pe TPU daca aude.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se bucura de pe acum vazand ca a reinceput sa ma umple de nefolositor laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am zis mai sus care e treaba cu burta. E o falsa credință să spui ca ăștia burtosi mănâncă mult. Burta apare natural cu vârsta. Depinde de tine daca vrei sa o și păstrezi sau sa depui niste efort. Bineînțeles ca mă refer la majoritatea populației cu un regim mai sedentar/lipsit de sport/activitate fizica. Când ești tinerel de 20 de ani nu faci burta așa ușor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti predispus prin regim sedentar si eventual mincare proasta, nu multa. Corect. Da' crede-ma ca am prin vecini niste alcoolisti si ce burti au aia... unul chiar sufera de obezitate morbida. Mai il vezi picat pe jos si cum gifiie ca un porc... Si pe de alta parte am un vecin care fumeaza, nu consuma alcool, munceste ca freelancer amenajari interioare si arata cum nu arata altii la 30 de ani dpv al burtii. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Astia care fumeaza sunt slabanogi majoritatea.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat. Daca fumeaza si nu baga alcool, da. Eu tot observ populatia de pe la crismele de linga mine. Mult mai multi obezi decat ai crede.

| Drimmero a răspuns:

Inteligenta.

| LoveSleep a răspuns:

Frumos, că inteligența o faci ușor.
Și popularitatea vine după.

| oprescudorin11 a răspuns:

De ce unul din trei?
Exista creaturi cu toate calitatile dorite! Frumusetea este GLOBALA!
Ea include si inteligenta si popularitatea si multe alte calitati neobservate de tine!

| GoldenZenith a răspuns:

Inteligenta. Dacă te duce capul, poți fi și popular. De frumusețe nu prea am ce zice.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Uneori( in mai multe cazuri) trebuie sa ai si frumusete, nu doar inteligenta si popularitate, parerea mea

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Da. Normal. Și dacă nu o ai?

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Asta e hazardul,, n-a fost sa fie, natura a compensat pe altii ))).

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Tu razi de oamenii mai puțin drăguți fizic? Ești crud. straight face

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Eu vorbeam strict de mine,, nu de altii, nu la mine faceai referire?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Nu. Vorbeam in general. Ești cu capul in nori, Drimmi?

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sunt cu capul in nori in acest moment/
Mda, n-am fost prea atent la detalii acum.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Tocmai tu, Drimmi? Cum de s-a întâmplat minunea?laughing

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Eu nu sunt cumva om? Eu sunt scutit de greseli sau cum?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Așa fac pufoșii, nu? Se revolta. laughing Fii cumințel!

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Eu sunt foarte calm acum, nu am nicio treaba, ti se pare tie ca ma revolt...

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

:*

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Pup, sa fii iubita si sanatoasa!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am de cine. Și sănătoasă sunt. Mersi.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

E foarte bine daca esti sanatoasa.
Nu mai fii sceptiva,, nu rezolvi nimic!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

laughing câtă importanță dai tu, n am văzut așa ceva

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Mai ma intereseaza si pe mine din cand in cand starea unor oameni, nu pot sa neg/

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Wow! Maica Tereza, tu ești? straight face

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu, drimmero, imi pare bine de cunostinta.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Pt un moment am crezut că ești Maica Tereza, reincarnata. Numai ei îi păsa de oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine nu ma ajuta nimic. Si asa sunt o cauza pierduta.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Fiecare cu ce n-are.

| Yasmin875 a răspuns:

Frumusețea.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Inteligenta, frumusetea s-ar putea sa nu ma scoata din situatiile dificile, nici popularitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| Kiwibibilă a răspuns:

Popularitatea cred ca e singurul lucru din cele enumerate de tine care imi lipseste.

| Arii2 a răspuns:

Inteligenta.

| VictorCti1234 a răspuns:

Inteligenta.

| BbRuNeTtu a răspuns:

În ce privește atracția, curul e baza. Restul...e cancanwinking