| anonim_4396 a întrebat:

Pot face contract de muncă pe o lună?

4 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Salut da poti face contract de munca de o luna, acest contract se numeste contract cu durata limitata de munca, exista doua tipuri de contract de munca, 1 contract de munca cu durata determinata de munca, 2 contract cu durata nedeterminata.

| anonim_4396 explică (pentru Irinelp):

Ultima parte știam, dar credeam că perioada minimă este de 3 luni.

| Irinelp a răspuns (pentru anonim_4396):

Perioada minima e 8 ore normal.

| anonim_4396 explică (pentru Irinelp):

Ce treabă au orele lucrate pe o zi când eu am întrebat de luni?
Și să știi că sunt locuri de muncă unde se lucrează câte 4 ore.