| NonZarek a întrebat:

Pot păți ceva (din punct de vedere a sănătății) dacă merg sa vad un film horror la cinema chiar dacă îmi este extrem de frica de genul acela de filme? Doar de curiozitate as merge sa vad experienta însă m-am gândit sa nu fac un infarct sau ceva

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Maxim tipi pentru ca te-ai speriat, versi un suc pe colegul de langa tine, tresari, dar ceva mai grav nu. Cand am fost o data la un film horror un amic mi-a varsat sucul direct pe mine, la un jumpscare mi-a dat peste mana cand a tresarit si m-a facut de comanda, am stat cu lipiceala aia pe mine pana acasa, dar am ras cu pofta de el, radeam amandoi de ne cracanam si incercam sa nu distragem pe altii.

| Invictusman a răspuns:

În cel mai rău caz poți face un atac de panica, asta fiindcă ți-l induci tu singur datorita proiecției mintale, gen îți proiectezi ca ți se va face rău, ca vei muri sau alte chestii, corpul va retrăi ceea ce tu gândești drept și prin urmare se va declanda o criza de anxietate.
Dar sub nici o forma nu vei face infarct.
Sincer sa fiu mie majoritatea filmelor horror mi se par desene animate, nu mai ma sperie nicinun film de mulți ani, as vrea sa resimt și eu aceste senzatii dar nu.s la fel de norocos ca tine.

Iti sugerez sa nu te uiti la filme horror dacă ești asa de anxios, si sa nu te uiți la filme horror +18.

| NonZarek explică (pentru Invictusman):

Nu știu cum de sunt oameni cărora nu mai le este frica sa se uite la filme horror. Mie și la trailer îmi este groaza, apai film

| DonEduardo a răspuns:

Daca nu ai probleme cu inima nu prea sunt sanse sa faci.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu mai bine să-ți cumperi o sawruma frumos și un Pepsi rece lângă tine mergi in parc la aer curată și stai pe o banca și mânânci Frumos

Decât sa mergi acolo sa faci infarct bine înțeles este alegerea ta viața ta tu stii tu alegi cum este mai bine pentru tine si viața ta numai bine

| NonZarek explică (pentru GraniniCuPiersica):

Da, mai bine shaorma)), m-am gândit doar sa Incerc ceva nou însă cred ca e prea exagerat film horror la cinema

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru NonZarek):

Sawurma cu usturoi încerca și un Pepsi lângă tine frumos rece ca ghiața într-un parc la umbra unui copac ști cum este îți spune fratele tău de vis mai ales când te ia somnul ăla frumos așa și stai la umbra copacului lângă iarba de dimineața aerul ăla curată răcoarea aia tragi aerul ăla in piept din natură frumos încerca nu ai sa regreți eu înainte sa plec la muncă așa fac

Dacă vrei încerca numai bine