| blackumafia a întrebat:

Pot pleca in Spania doar cu buletinul? am 18 ani deci sunt major.Pe ce perioada pot pleca?

Răspuns Câştigător
| jhonsmyth a răspuns:

Uite eu sunt in Spania de6ani,sunt cu parintii, cu fratii cumnatii au si copii aici fratii mei, asa, in orice stat membru UE adica cele27de state poti circula si poti sa muncesti doar daca detii buletin de indentitate sau pasaport, daca iti vei pierde pasaportul atunci ramane buletinul valabil, buletinu si pasaportu au aceiasi valabilitate, deci stai fara griji ca poti sa iti faci documente de munca in Spania sau alta tara doar cu buletinul dar atentie sa fie mai mare valabilitatea de5 luni a documentului de indentitate, fie pasaport sau buletin, daca iti expira peste3sau4luni si eu obserav asta sa stii ca te reimit sa-l schimbi, in Spania poti afce pasaport si provizoriu si de lunga durata platind suma de180euro,si la ora actuala noi romanii pana pe 31 12 2012 nu mai putem face acte de munca adica NYE cu drept de munca, se face doar NYE cu drept de sedere succes si sper ca ti-am fost de foloshappy

| blackumafia explică (pentru jhonsmyth):

Si cum e in Spania? traiti mai bine ca aici? vreau in barcelona:X

| jhonsmyth a răspuns (pentru blackumafia):

Daca ai de munca, si un salariu minim de circa800euro pe luna sa fii singur da traesti foarte bine, mersi de fundahappy

4 răspunsuri:
| Mihai_George_1997 a răspuns:

Salut. Eu am 15 anii si mai acum 2 luni am venit din Italia dar nu am avut nevoie decat de procura si buletin. atat tot. bine eu am plecat cu autocaru. deci Italia, Spania se afla in Uniunea Europeana si poti iesi decat cu buletinu... Funda?

| blackumafia explică:

Vreau argumente serioase nu doar pareri.dau funda