| Postolachi_Diana_1998 a întrebat:

Pot sa aflu persoana dupa data nasterii?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de locatie. Daca stii unde s-a nascut, poti afla. Daca s-a nascut la Cucuietii din deal (sau orice sat din Romania), acolo sigur o singura persoana a venit pe lume in acea zi, e eveniment cand vin doua in aceeasi zi. Dar chiar si intr-un oras mare, sa zicem Timisoara, se nasc in medie pana in 5 copii zilnic. Totul e sa mergi la maternitatile orasului, si sa vezi cine s-a nascut in data de nastere pe care o ai. Unul din ei e cel pe care il cauti. Mai dificil e sa descoperi care.

| Lioana a răspuns:

In aceeași zi s-au născut mii de persoane. Nu ai cum sa afli. Ai nevoie de mai multe detalii.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ii stii si numele parintilor sau orasul ai mai multe sanse.

| kar1GaNNN a răspuns:

Pot fii o mulțime de persoane cu aceeași dată de naștere. Nu cred ca e posibil asa ceva.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Nu cred ca e posibil.

| gabriielaaa a răspuns:

Nu nu poti fica ai nevoie de mai multe detalii sa afli o persoana