| Andrei200202 a întrebat:

Pot sa imi iau un telefon in rate daca am 3 luni de munca la ultimul angajator?

3 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Da poți eu mi-am loat iPhone 12 normal si mi-a trebuit contractul ai factura de lumina atâta si in 5 luni este al meu momentan ii plătesc factura de 400 de RON pe luna

| CIaudiu a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu banca despre rate. In functie de salariul net, cheltuielile tale si pretul telefonului, banca te va informa daca e posibil sa iti imprumute suma respectiva. Si neaparat sa ai contract nedeterminat.
La un salariu de 1500RON net e imposibil ca banca sa iti imprumute 6200RON pentru un Iphone 13 Pro Max in rate de exemplu. Din cate stiu Banca Transilvania poate acorda pana la maxim 5 ori valoarea salariului net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cu adeverință de la munca și o factura de utilități! Sper ca te am ajutat! Fundă?