| AvalohAlyn a întrebat:

Poți să faci 2 cursuri odată la Institutul de cursuri prin corespondenta Sola Scriptura?
M-am înscris la cel de nutriție si doream sa fac si secretele sănătății.
Încă cevaVoi primi diploma onorifica sigur?
Nu de alta dar vreau sa ajung doctor(in visele mele multicolore)laughing
Doream sa aflu cat mai multe despre sănătate și nutritie și totodată să am și o diploma pentru mulțumirea mea interioara.
Că am doar diplomă de 12 clase.

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Primești un certificat de absolvire a cursului respectiv. Poti face mai multe cursuri in același timp. Dar daca ești interesat si de cursuri cu diploma valabila pentru a practica specialitatea respectiva informeaza-te de pe site-ul sanatatefaradoctor, care a făcut mai multe cursuri de câteva luni fiecare si are cabinet privat deschis si ajuta oamenii contracost. Cred ca te-ar interesa. Succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Buna ziua, imi puteti spune daca acel continut de pe site-ul Sola Scriptura este identic cu cel al cursului prin corespondenta sau sunt diferite? Multumesc.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu pot intra pe site solascriptura. Dar din cate stiu eu toate cursurile acestui site sunt aceleași fie ca sunt online, fie ca sunt prin corespondenta. Daca ai in apropiere de domiciliu o Librărie Sola Scriptura, viziteaz-o si te informează. Si la librăriile Sola Scriptura se pot face cursuri prin corespondenta.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

E același curs de pe online și cel prin corespondenta numai că e tipărit.

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Aceste cursuri SUNT doar pentru uz personal, nu au valabilitate educativa si legislativa. Daca primesti o Diploma nu are valabilitate decat pentru egoul tau.

| AvalohAlyn explică (pentru danut):

Stiu,am glumit la faza cu cu doctor dar tot mă interesează cursul de nutriție și de sănătate și doream să știu dacă poți face 2 cursuri prin corespondenta odată și dacă chiar primești diloma, așa pentru consolare.
Apreciez astfel de programe cum e Sola Scriptura, ai ce învață din cursurile acestea, am văzut pe internet cum sunt structurate și am decis că vreau sa le fac prin corespondenta.
Mersi de răspuns.