| Joker3134 a întrebat:

Poti sa faci liceul la fara frecventa? Daca da, ce dezavantaje ai fata de unul care a făcut la zi?

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu este liceu fără frecvență, ci seral.
Te poți informa la secretariatul școlii.

| Bizon95 a răspuns:

Liceu fara frecventa nu am auzit, s-ar putea sa fie si sa nu fi ajuns la mine
am auzit de liceu la seral, care are 2 probleme:
1. esti obosit dupa o zi de munca si apoi trebuie sa inveti
2. ai un chef de invatat nebun, mai ales inconjurat de alti "elevi" de peste 20 de ani cel putin care, la fel ca tine, nu au fost in stare sa faca liceul la zi, asa ca incearca, ca poate totusi!

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Https://dexonline.ro/definitie/seral
seral inseamna "de seara"

daca faci 4-5h per seara 5 zile pe saptamana = 20h-25h (la zi se fac 6-8h pe zi, deci ajung usor la 30h)... moment in care in week-end ar trebui sa faci 10-14h pe zi SI... MAI ALES ar trebui SERIOS sa torturezi profesorii care vin numai pentru asta si isi sacrifica week-end-ul(e cu totul altceva un profesor care vine la 4 dupa-amiaza preda la zi pana la 6-8 seara si apoi sta la seral pana la 10)

morala: NU sunt la zi cu, chestia asta, dar cred ca am un argument destul de valid mai sus

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Posibil, nu zic nu, chiar daca mi se pare improbabil
insa nu ca nu te cred, dar as vrea un link inainte de a ma declara "pe dinafara" tongue

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Este foarte greu sa inveți matematica de unul singur. Mai bine la seral. Daca frecventezi cursurile si ești atent la ore lecțiile sunt pe jumătate învățate. Si eu am făcut la seral anii 3 si 4 de liceu. Este obositor. Dar vor trece.