| Nousername a întrebat:

Poti sa iei cursuri de chitara electrica, daca nu sti pe cea clasica?
Stiti un site care te invata de la 0 cu chitara clasica. Mersiii! Funda.

1 răspuns:
| MariusFurduescu a răspuns:

Buna, ca si incepator materialul de studiu pentru cele 2 tipuri de chitare este acelasi (pentru ca functioneaza la fel in ceea ce priveste notele, acordurile etc). De la un punct incolo, tehnicile difera intre cele doua chitare ca sunt folosite in stiluri muzicale diferite. Daca esti din Bucuresti si esti interesata de lectii de chitara ma poti contacta marius@the-guitar.ro. Mult spor, Marius Furduescu, http://www.the-guitar.ro/......e-youtube/