| Hyung17 a întrebat:

Poti sa te feresti de bomba atomica?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da,la cativa zeci de metri sub pamant.Doar de unda de soc a exploziei.

| FemeiaPisică a răspuns:

Indiferent dacă este bombă atomică sau nucleară nu ai nicio şansă dacă eşti în raza ei care acoperă o distanţă destul de mare. Cel mai sigur este să te adăposteşti sub pământ ca de exemplu metrourile. Cu cât bomba explodează mai aproape de zona unde eşti cu atât şansa de supravieţuire scade din cauza radiaţiilor puternice.
Nu cred că armata română este pregătită pentru un atac nuclear şi nici locuri pentru adăpost nu ne oferă.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu stiu cu ce arme va fi lupta din cel de-al treilea razboi mondial, dar cu siguranta in cel de-al patrulea va fi dusa lupta cu bete si pietre.

"Albert Einstein, citat despre lupta"

| OldSoul a răspuns:

Da. Si probabil te intrebi cum, asa ca iti voi raspunde si la aceasta intrebare: Te ascunzi sub pat!

| Doub a răspuns:

Doar dacă îţi iei o umbrelă.

Normal că nu, dĂă.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Hmmm, cam greu. Eventual în vreun buncăr făcut în pământ!

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Da, doar intr-un buncar in pamant cu pereti captusiti in plumb pentru a nu trece radiatiile.