| Reddfox a întrebat:

Povestea Amandei Todd. Crede-ti ca merita toate cate i s-au intamplat? :/

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Niciun om nu merita ceea ce a patit ea. Totusi, singurul lucru bun este ca serveste drept exemplu pentru multi. Vazand povestea, mi-am adus aminte ca aveam si eu o colega in scoala generala de care, impreuna cu alti colegi, imi mai bateam joc. Atunci, mic fiind, nu realizam, insa chiar si acum, la 10 ani distanta, imi pare inca rau. Eu, sa zicem ca nu eram inca matur, dar sunt inca destule persoane care, in ciuda varstei, batjocoresc unii oameni. Poate, vazand si ei ce s-a intamplat cu Amanda Todd, vor intelege ca ceea ce fac doare si poate lasa urme adanci si vor inceta.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Se scrie credeți*

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Povestea ei ne arată că nu ar trebui să ai încredere prea multă în oameni că sunt mult mai răi ca niște animale majoritatea. În toată lumea aia nu s-a găsit nimeni să o sprijine și să fie alături de ea. Mi-e scârbă. Săraca fată naivă, a avut și ghinionul să dea de asemenea nenorociți.

| PepePetr0 a răspuns:

Nu, nu stia ce face. Si mie-mi pare rau de ea. E o poveste care ne face sa Ne dam seama ce oameni rai pot exista pe planeta asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PepePetr0):

Asa e.
Bine ca ti-ai sters fața in poza sa nu fie si altii rai cu tine si sa sfarsesti ca Amanda Todd.