| Editocroci a întrebat:

Preferați bicicliștii sau șoferii cu mașină poluatoare?
Eu prefer bicicliștii pentru că nu poluează. Și șoferii cu mașini care nu poluează.

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Eu circulind mai mult ca si pieton deoarece nu am masina plus este si sanatos sa mergi cit de mult pe jos imi place sa vad ca in orasul meu au inceput cit mai multi sa circule si cu bicicleta.Dar in schimb numarul masinilor a crescut vertiginos in ultimii 10 ani aproape ca nu mai exista casa sau apartament in orasul meu care sa nu posede si masina.Am facut si o poza o data intr-o simbata dupa masa la puzderia de masini parcate in cartierul meu.Luni dimineata sa zicem la ora 10 tot acolo e gol, toata lumea la servici.Eu nu am si niciodata nu am avut masina in schimb baiatul meu deja are, Dar in cursul saptaminii merge la servici cu autobuzul.Foloseste masina doar cand e necesar.

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cum ciclismul e una din pasiunile mele, prefer biciclistii.
Dar nici la masina nu pot renunta...

| Editocroci explică:

QCosmin nu are minte nici cât o găină. Nu înțelege că gazele de eșapament poluează și îmbolnăvesc iar aerul în interiorul unei mașini e poluat și el, afectând sănătatea.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Editocroci):

Poate ca el are EURO6...

| Editocroci explică (pentru ROB3RT89):

Nu știu.

| QCosminQ a răspuns:

O intrebare proasta, posibil sa ai mult timp in care nu faci nimic. Nu ai cum sa intrebi astfel de chestii. E ca si cun ai intreba Mici cu mustar sau fara.

Fiecare persoana are dreptul sa-si aleaga cu ce mijloc de transport vrea sa mearga din punctul a in punctul b. Ca unele cazane pe 4 rotii, polueaza mai mult si altele mai putin nu ai ce sa faci. Nu e tara pe gluobul asta care sa fii trecut pe 100%100 electric sau 100%100 pe biciclete.