| monicaaa17 a întrebat:

Preferati prezervativele sau anticonceptionalele?

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Anticonceptionalele, sunt mai sigure.

| Sofer a răspuns:

Prezervative da.

| SG1995 a răspuns:

Prezervativele din două motive: Aparent e mai safe decât anticoceptionalele, si îți fte hormonii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anticonceptionale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prezervativele.Nu mă încântă ideea de a lua pastile.

| MValentin a răspuns:

Eu unul anticonceptionalele pe termen lung, deoarece e mai de la sine totul nu stiu big grin stai pui prezervativul trece cheful parere proprie

| Jokers666 a răspuns:

Prezervativul

| Dyagymmieredulce90 a răspuns:

Sfatul meu este sa folosesti prezervativ atunci cand intanlesti o persoana noua, pentru ca niciodata nu vei cunoaste istoricul sexual celeilalte persoane. Nimeni, in afara de un ginecolog, nu iti poate garanta ca tu te aflii in siguranta in timpul actului. Este pacat sa ne punem in pericol, de dragul de a ne simti bine, sau pentru o placere trecatoare. Anticonceptionalele, la recomandarea doctorului, niciodata din alte surse. Am tinut sa iti mentionez, chiar daca poate deja cunosti aceste lucruri, am vrut sa le auzi de la o persoana care a trecut printr-o experienta urata!