| Andrei200202 a întrebat:

Preferați să citiți cărți sau sa va uitați la documentare? Credeți ca cititul este mai avantajos pentru a culege informații?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Avantajul este ceva subiectiv.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prefer mai mult sa vad documentare și sa cercetez sa vad dacă acele informați sunt adevărate,consider ca cititul este foarte bun, dar, foarte important este ca acele informati sa fie adevarate, sunt multe carti pesudostiintifice, multe minciuni, putine adevararuri, cine sta sa verifice fiecare informatie, citeste si crede

iti recomand acest site https://www.livescience.com/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru informatii... daca te uiti la un documentar intelegi mai bine.
Dar cum ai zis, pentru documentare.

In rest. cartile sunt una si documentarele alta. Citesc carti de placere.

| gemeni6226 a răspuns:

La televizor ajung doar lucruri cenzurate si ceea ce se considera ca e ok sa stie toata lumea.

| Andrei200202 explică (pentru gemeni6226):

Nu ma refer la ce se difueaza la televizor

| gemeni6226 a răspuns (pentru Andrei200202):

Atunci ambele sunt folositoare nu se poate renunta nici la unul nici la altul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer să citesc, nu am răbdare să ascult sau să mă uit la filme. Mi se pare mai ușor să iei notițe în timp ce citești.

| TheWolfOficial1 a răspuns:

Eu prefer sa citesc dar nici documentarele nu imi displac.
Asa cum a zis @Celcestietot, avantajul este subiectiv. Depinde de carte, de documentar, de subitect etc.