| anonim_4396 a întrebat:

Prietenei mele ii place de un baiat, dar ea stie ca el nu o place. Azi l-am intrebat din nou daca o place (prietena mea m-a pus) si a zis ca nu si a mai zis cateva lucruri mai putin dragute...cam jignitoare despre ea. Sa ii spun prietenei mele adevarul sau sa nu ii zic deoarece se va simti prost?

Răspuns Câştigător
| Oanna_1609 a răspuns:

Da stiu cum e dar decat sa o tii intr-o minciuna si sa nu-i zici ce a zis baiatul ala desprea e cam aiurea finca ea va continua sal placa nestiind ce nesimtit ...mai bine spune-i exact ce a zis ca sal uite si sa nu mai aibe nici o trebuie cu el ...fink daca nu-i zici va continua sa se gandeasca la el si o sai faci si mai mult rau

5 răspunsuri:
| AnaEindragostita a răspuns:

Ar trebui sa ii spui pana nu este prea tarziu ia mai uitate si u prin filmewinking

| Ramonish a răspuns:

Nu ii spune adevarul, dar totusi convinge-o ca e un nemernic si ca nu o meritawinking

| CristiPavel a răspuns:

Nu trebuie sa-i spui toate jigniriile pentru ca nu au niciun folos. Spune-i ca a zis nu si gata.

Daca e cumva afecatata, gaseste aici niste materiale care ar ajuta-o sa treaca mai bine peste refuz:

De ce sa te iubesti pe tine inainte de a-i iubi pe altii: http://castigatimp.com/......-pe-altii/

Afla ce trebuie sa stii pentru a nu fi niciodata dezamagit de cineva: http://castigatimp.com/......de-cineva/

Cum castigi respectul in relatii: http://castigatimp.com/cum-castigi-respectul-in-relatii/

Cum sa ai prietenii pe care ti doresti: http://castigatimp.com/cum-sa-am-prietenii-pe-care-mi-doresc/

| florynna93 a răspuns:

Sincer cred ca trebuie sa stie adevarul...chiar daca ai putea sa omiti partea cu jignirile.asta nu cred ca trebuie sa stie.dar faptul ca nu o place trebuie sa stie ca sa nu para penibila intr-o anumita situatie...bftwinking

| Alinootzza a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui prietenei tale adevarul, pentru ca intr-un final tot va afla.Iar daca va afla de la alta persoana ti-ar reprosa ca i-ai ascuns adevarul. Daca tu esti o prietena adevarata vei fi mereu langa ea si o vei ajuta sa treaca peste.Asa prietenia voastra nu se va destrama, iar ea sa nu isi faca griji pentru ca un baiat care o jigneste nu merita osteneala.O sa gaseasca pe cineva care o va place cu adevarat si ii va demonstra ca ea este unica, plina de calitati!