| RAY a întrebat:

Pro imigrație sau contra? Argumente

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa murim pana ajung toti negrii sa ocupe europa.

| Hammurabi a răspuns:

Imigrație înseamnă în afara UE.
Altfel, ești cetățean european. Europa e patria ta.winking

| Hammurabi a răspuns:

Am uitat să zic că ai și drepturi. laughing

| Plato a răspuns:

Pai nu putem lasa copiii nevinovati sa moara in razboi si sa sufere in tara lor mizera, insa e nevoie de strictete si atentie desavarsita in a-i controla pe imigranti sa nu fi avut conexiuni suspicioase. Sa stea, dar sub supraveghere, sunt nevoiti sa accepte regulile noastre, daca vor in tara noastra. Asa ca SRI, Politia, toata lumea pe ei, nu sa-i agaseze dar sa-i aiba in atentie. Toate astea dupa controalele interminabile. Dar copiii da, fara discutie, nu-i putem lasa sa fie ai nimanui.

| Thecurious a răspuns:

Migrantii, mai curand, refugiatii, africani nu isi doresc sa migreze in Romania.
Ma astept ca viitorul guvern prezidential occidental sa accepte orice cota impusa de Uniunea Europeana, chiar daca orientarea doctrinara e de centru dreapta.
Problema este extrem de sensibila.
Migrantii care s-ar stabili in Romania, de nevoie, daca nu pot ajunge in Centrul sau Vestul Europei, sunt africani.
Problemele -care deriva din problema migratiei - ar fi :
1.Cultura refugiatilor : acesti oameni napastuiti de soarta nu sunt europeni, ceea ce inseamna ca modul lor de viata este cu totul diferit de cel al europenilor. Traditiile si obiceiurile nu au legatura cu civilizatia europeana. Asta face ca integrarea lor in societate sa fie greoaie.
2. Abilitatile : refugiatii sunt forta de munca necalificata sau slab calificata, nu aduc un important plus valoare economiei. Ei pot doar ocupa posturi care necesita munca fizica.

| mgtow a răspuns (pentru Thecurious):

Unica problema e cu femeile. Negrii aia cu pu mai mare de 19 cm fiind de marimea calului o sa fure romancele voastre si va fi greu de suportat pentru cei care vor familie. In UK sant o groaza si sau integrat sau format si muncesc nu isi fac de cap cum au chef.