| aryana1991 a întrebat:

Pro sau contra protestele anti guvernamentale? ati participa la un astfel de miting?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Am fost de curiozitate. Prostie multă, violenţă, negativism, habarnism etc.
Fiecare are câte o problemă de rezolvat : de la pensii la ratele la bancă. Singurii motivaţi sunt cei de la partidele de opoziţie, ultraşii şi jandarmii.
Dacă aş avea siguranţa că odată cu plecarea lui Traian Băsescu vom avea nivelul de trai a celor din Suedia ( să zicem ) aş fi de acord, dar singurii care vor venii în loc deocamdată sunt cei care au furat şi nenorocit România de la '89 încoace. Nu am auzit o singură vorbuliţă de la opoziţie în toţi aceşti ani despre cum ar face sau văd ei lucrurile rezolvate, pentru că probabil nu-i preocupă acest lucru ci doar dorinţa pofticioasă şi băloasă pentru ciolan. Vor să profite nu de oamenii valoroşi din partid ( care nu prea există ) sau de soluţii la bunul mers al economiei ci de nemulţumirea populaţiei datorată crizei pe care noi, prin sacrificiul fiecărui om obişnuit, am reuşit să o depăşim.
Nu vezi ce rapid se şi pregătesc să apară pe post de Superman salvatori ai patriei, pentru a aduce în loc ce?
Poate au pregătit pentru fiecare dintre noi câte o mătuşa Tamara.

| JnY a răspuns:

Nu si-ar avea rostul...nimic nu se va mai schimba( nimic in bine), chiar daca am avea capul lu` nenea Base :-J