| anonim_4396 a întrebat:

Produsele de pe farmaciatei.ro sunt de calitate mai proasta? Adica sunt dubios de ieftine. De exemplu ma uitam la un sampon care aici costa 12 lei si la Sensiblu costa 24 lei...

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Farmacia are si sediu real, deci produsele sunt cat se poate de reale. Aceeasi calitate, aceleasi produse ca si in alte farmacii, doar ca difera pretul. Au strategia lor de marketing in ceea ce priveste cumpararea si vanzarea de produse farmaceutice.

Daca vrei sa cumperi ceva, iti recomand sa te uiti atent ca sunt produse ce pot fi ridicate doar din farmacie si nu pot fi comandate online, iar la unele iti trebuie si reteta. Sub descrierea produsului gasesti aceste specificatii.

Succes!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acelasi sampon?

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Da vad si eu
http://www.elefant.ro/......4-355.html
https://www.emag.ro/......DKQRV3BBM/
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10049557

eu asa am patit cu un ssd, pe pcgaraje costa 800 de ron iar pe eMAG 1100 acelasi produs dar pcgaraje e magazin online cred si in cazul tau se aplica asta

| Hammurabi a răspuns:

După părerea mea Farmacia Tei e cea mai bună și cea mai ieftină farmacie. Produsele sunt ieftine pentru că se practică un adaos foarte mic. Sunt aceleași produse ca în oricare altă farmacie.
Singura parte proastă e că mai tot timpul e aglomerat.

| alina2k18 a răspuns:

Am foarte multe produse de la ei, m-as duce zilnic la dermato cosmetice hahaha
Sensiblu - chirie, reclama, de aia pret aproape dublu...
Si la TEi e vanzare foarte mare, de aia au pret aproape de pretul de producator.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, ei mizeaza pe un adaos comercial mai mic care sa atraga mai multi cumpaatori (reteta asta parca o incearca si " Farmacia la pret mic " ). Celelalte farmacii, mai cunoscute, au adaosuri nesimtite - probabil si din cauza tonei de reclame cu care spameaza.

| Alexand3ru1 a răspuns:

Sunt foarte bune.
Cumpara cu incredere.

| urseyul a răspuns:

Da diferenta, sensiblu din ce vrei sa traiasca, farmaciile gen sensi catena sau altele au adaosuri de iti vine rau. Proababil acelea de pe internet sunt la pret de producator

| Solix a răspuns:

Nu,sunt fix aceleasi produse ca si in celelalte farmacii doar ca sunt mai ieftine, nu pun adaos mare per produs si au succes sa stii, la ei in farmacia fizica e foarte aglomerat.Pe site, la fel, au multe comenzi.Dar produsele sunt de calitate, sunt aceleasi ca si in alta parte, nu sunt replici sau ceva de genul.Eu recomand farmacia tei.