| yonutz6399 a întrebat:

Profesoara de romana ne-a pus sa citim amintiri din copilarie pana luni.Am o carte pe acasa si ea ar avea 85 de pagini(in total cu toate cele 4 parti) si am gasit cartea pe net cu 300 de pagini.Pe care ar fi mai bine s-o citesc?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unele carti sunt scrise cu litere mai mari, cu poze, cu pauze mai mari. Poate ca este completa cartea ta.
Eu am gasit-o in format pdf si e completa: http://www.mareleboian.com/e-books/Creanga%20Ion/creanga-amintiri.pdf
Are 88 de pagini.