| Amatuye a întrebat:

Propune-mi un mod de viata sanatos.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 alimentatia
sa fie compusa din alimente sanatoase deci fara zahar, dulciuri. sucuri alte minuni procesate ca mezelurile.
fructe, legume crude nu fierte
carne de peste, porc, oua fierte, fara prajeli de nici un fel totul fiert
grasime naturala
in concluzie ce e natural nu ce e procesat de om
sportul zilnic macar o ora pe zi recomand
alergarea in 3 seri a cate 4 minute pauza 1 minut pe serie incet,moderat,maxim
deci sportul conteaza mult
apoi conteaza si sasi folosesti mintea descarca jocuri brain fitness sau joaca-te sudoku, puzzele,orice conteaza
apoi conteaza sa ai o mentalitate pozitiva sa crezi ca poti reusi orice asta pshiologic, sa accepti pe tine ca persoana defectele tale, pshiologia conteaza foarte mult
apoi socializarea conteaza mult
deci manca sanatos, fa sport, citeste, joaca diverse jocurii pentru mintea ta si sa ai o gandire rationala, nu uita mereu sa incerci chiar daca in fata ta sunt munti tu sa stii ca poti
recomand mierea ca supliment pentru sport si proteine gen oua fierte dimineata bio daca poti

| Dariusuu a răspuns:

Muzica, iubire, si putin sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru sanatatea dumneavoastra consumati zilnic fructe si legume, evitati excesul de sare, zahar si grasimi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu iti propun sa faci cat mai mult sport, sa mananci cat mai sanatos si consuma multe lichide. Sper ca ti-am fost de ajutor!