| RAY a întrebat:

Pune-mi o intrebare, promit ca ma chinui sa răspund sincer

13 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Cand ti-ai facut laba ultima data?

| RAY explică (pentru mentholinks):

Ieri dimineata, faza e ca mi-a placut cum arata, ma intelegi nu e vb doar de fizic, imi aminteste de niste fete care le am iubit, emotional simt ceva

| Apokales a răspuns:

In medie cat timp petreci in mediul online pe zi?
Ce bautura alcoolica iti place?
Brunete, blonde sau roscate?

| RAY explică (pentru Apokales):

In medie cat timp petreci in mediul online pe zi?
dimineata la sala -08-12
lucru 12-20
seara cateva zile, depinde solicitari, iti dai seama ca sunt obosit fizic si apoi mintal

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Ai facut ceva cursuri de nutritie? Te-ai mai informat?

| RAY explică (pentru Apokales):

Mam informat bine si ma informez mereu, si am si testat da, da rezultate, dar dulciurile astea, cica cu cat iti place mai mult dulcele cu atat ai mai multa empatie

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Nu vad legatura. Dulcele este un drog, nu ar trebui consumat in exces. Recomandat este 5% din calorii sa fie alocate pentru zahar, maxim 5%, nu mai mult. Adica din 2000 de calorii, ar insemna 100 alocate pentru. zahar, adica 25 de grame (maxim). 1g de zahar inseamna 4 calorii. Exceptie face zaharul din lapte, gasit in mod natural in lapte, fructoza din fructe etc., dar nu si zaharul introdus in paine, in general in produsele super-procesate.

| RAY explică (pentru Apokales):

Astfel, psihologii au descoperit ca oamenii care prefera gusturile amare prezinta mai multe semne de machiavelism, sadism si narcisism, arata Daily Mail.

Psihopatii sunt printre noi - cum ii recunosti

Concluziile studiului au oferit dovezi ca preferintele pentru gustul amar sunt legate de trasaturile personalitatilor rauvoitoare. Cercetarea a mai aratat ca persoanele simpatice si cooperante nu prefera gustul amar.

Pentru oamenii cu un caracter sadic, consumul de alimente amare poate fi comparat cu o plimbare cu un rollercoaster, in ideea ca acestia se bucura de lucrurile care induc frica, dupa cum a spus cea care a condus studiul, Christina Sagioglou.

La studiu au participat 500 de barbati si femei carora li s-a oferit o lista cu alimente dulci, sarate, acre si amare, in numar egal. Ei au fost rugati sa spuna cat de mult le plac acestea. Apoi au completat diferite chestionare care i-au ajutat pe oamenii de stiinta sa ajunga la aceasta concluzie.
https://ziare.com/......at-1386748

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Interesant, chiar interesant. Bravo! Si multumesc!

| AndreeaWTS a răspuns:

Ești misogin?
De la 0 la 100, cât?
0 - nu ești deloc
100 - ești total

| RAY explică (pentru AndreeaWTS):

Eu gandesc in 3 directi
creierasul reptilean vrea doar sex
creierasul emotional =vrea sa iubeasca si sa fie iubita dar dezamagirile a nascut frustrati adanci, dar sunt pro egalitate de sex, nu am incredere in femei pe termen lung
rational =nu sunt misogin, dar nu sunt robot, iubirea e o credinta, nu e ratiune