| Girly97 a întrebat:

Putem sa supravietuim fara somn? Ce s-ar intampla daca pur si simplu nu ne-am mai culca?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta ma duce cu gandul la experimentul anti-somn (parca asa se numea) si nu, nu recomand sa citesti despre el. Sau... cum doresti big grin

Nu, nu putem. Daca nu te culci, te culci pana la urma, ametesti, lesini si tot pici pe jos. Oboseala si activitatea creierului si-ar face simtite prezenta (desi in somn somn creierul are o foarte mare activitate, dar nu cea din timpul zilei).

Numai bine! ^_^

| Mosotti a răspuns:

De ex daca iei amfetamine si esti hiperenergic mereu, daca nu dormi, o sa pici ca, consumi toata energia pe care o ai, deci oricum pici.
Altfel nu poti fara droguri, o sa lesini de somn pur si simplu, o sa-ti fie rau de somn.

| siriusblack98 a răspuns:

Cauta pe internet despre experimentul rusesc anti somn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca avem alcool tigari si subiecte nu ne mai trebuie somn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce inseamna sa supravietuiesti pentru tine. Poti rezista o vreme, in jur de o saptamana, dar apoi cazi lat.

| nukeyly a răspuns:

1. ''daca pur si simplu nu ne-am mai culca'', corpul isi revendica drepturile si n-ai ce face, CAZI, poti sa stai si-n dinti de o bordura ca mmmata in coada, nu o sa castigi nimic bun; si chiar de ai o mutatie genetica cu glitch non sleep tot o sa mori pentru ca exista fornetti bomba chimica.
2. Nu ca om, ca altceva sa zicem. un robot pe antimaterie,
sau daca ai transcende spre un nivel mai evoluat,
aici deja vorbim de la minim Dr. Manhattan din Watchmen, in sus
Doctor Manhattan Is The Most OP Superhero
_min 8. 42_dr m doesn't have need to sleep or eat
_la 9.43-10.10 alte optiuni Orange
https://www.youtube.com/watch?v=f13I2h3YJW4