| LeiAdrian a întrebat:

Puteti sa-mi dati cateva exemple de dispozitive electronice din componenta unui calculator personal? Si ce inseamna dispozitive electronice?

Răspuns Câştigător
| IonutAxi a răspuns:

Pai in primul rand luam sursa care primeste curent si il baga in palca de baza., placa video care formeaza imaginea pe monitor, hard-disk unde ai tu toate pozele, muzica, filme, procesorul proceseaza informatiile, memoriile ram, cd-rom care bagi cd-uri in el copii sau faci cd-uri. Placa de baza ..care are si numele de baza.

1 răspuns:
| AndreiDr a răspuns:

Placa de baza, placa video, hard disk, cd-rom, memorie, procesor. etc