| pablo69benidorm a întrebat:

Rasismul există în România

Considerați rasist?

8 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu nu sunt rasist dar nu imi pasa de rasisti.

| Wehrmacht a răspuns:

Da,urasc al dracu' de mult tiganii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Rasimul exista pretutindeni oricat ne am ascunde.

| OnuOnulică a răspuns:

Normal că există!
Dar, nu numai Români sunt rasişti şi alte ţări au obiceiul ăsta.

| cristimihailov a răspuns:

Rasism exista. Crezi ca a striga "tigan" este nationalism? laughing

Nu stiu ce sa iti spun mai mult, pentru ca nu sunt.

| pietrean a răspuns:

Exista,ca in orice tara,dezvoltata sau mai putin dezvoltata!
Pot spune ca nu ma consider,rasista,nu am nimic cu nimeni, de orice religie,natie,culoare a pielii,orientare sexuala ar fi.Dar,uneori,fiind patita cu o anumita "natie" de pe la noi, tind sa generalizez, sau mai bine zis, sa fiu precauta, cand sunt in preajma lor.Nu cred ca este o forma de rasism, doar precautie!

| Deaad a răspuns:

Da,exista.Eu nu suport tiganii. Tiganii sunt la fel.Nu ma intereseaza daca e doctor, inginer.Tot acelasi comportament infect are.Ca si unii romani.

| Melcul a răspuns:

Rasismul se gaseste peste tot in lume.
Eu unul nu ma ma consider rasist.