| chiftelutacrocanta a întrebat:

Realitatea este un vis constient despre moarte,va spun eu,noi nu existam aici,existam in vise cand dormim,in ganduri,daca existam,n-are cum sa fie asta existenta noastra,viata poate fi traita din plin,nicidecum analizata,traim visul mortii cu ochii,voi ce credeti? Oamenii pe care ii vedem sunt pur si simplu niste cadavre limita,vedem omul scurt pentru ca viata lui e scurta,omul e de fapt infinit in lipsa mortii,un trup divin si infinit,cand ne plimbam pe trotuare sarim cu ochii de pe un om pe un alt om de frica mortii,avem impresia ca suntem in siguranta numarand oamenii si obiectele,nu e adevarat,viata nu e un sir de obiecte si oameni limita,doar frica de moarte ne-a invatat sa numaram lucrurile ca sa strangem cu dintii de timp,cand visam nu se intampla asta,vedem visul ca pe un infinit, nu facem diferente si nu numaram oamenii. Oare unde e adevarata noastra existenta?

34 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Si ce propui?

Răspuns utilizator avertizat
| veryhonest a răspuns:

"...va spun eu". Ce ne spui tu? Toate ideile tale tampite despre cum ar fi realitatea. Eu iti propun sa iti stergi intrebarile ca te-ai facut indeajuns de mult de ras.