| Alexiaalee12 a întrebat:

Recent am cunoscut un tip pe retelele de socializare, am vorbit cam o luna prin mesaje dupa care am hotarat sa ne vedem, am inceput si o relatie care nu a durat foarte mult, am aflat ca are un copil de care nu mi-a zis nimic, el mi-a zis ca voia sa mai treaca putin timp, i-a fost teama sa nu ma piarda. Normal trebuia sa imi zica de la inceput, poate nu prin mesaje dar fata-n fata... nu pot intelege de ce nu mi-a zis de la inceput, m-am atasat de el, dar parca nu pot sa trec peste asta, m-a mintit si cu varsta lui. Cred ca nu isi dorea o relatie serioasa, credeti ca e ok sa continui relatia asta?

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cine vrea o relatie serioasa pune pe tava tot ce are sau nu are, nu minte.Eu nici nu știu cum poti sa vorbești cu cineva atâta timp și sa minți ca viata ta e alta decât ceea ce e de fapt.Am impresia ca oameni astea au probleme psihice.

Concluzia e ca vroia o aventura, si probabil asta vrea în continuare.
Mai departe alegi tu ce faci.

| Dismally a răspuns:

El isi doreste doar o aventura, de asta ti-a spus si iti va spune ce vrei sa auzi. Faci ce vrei dar o relatie nu veti avea, va fi doar o "prietenie cu beneficii" sau cum se numeste acum happy

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Un om ce minte odata va minti mereu, indiferent de situatie si circumstanta nu accepta minciuna niciodata, fugi cat mai departe.