| Nicoleta2929 a întrebat:

Recent m-am reîntâlnit cu un baiat care mi-a ajuns la inima si am petrecut momente frumoase împreună și îl visez foarte des. Acuma după amiază mi-a zis in vis ca atunci cand vine de unde este plecat in concediu ca ne întâlnim (am intrebat in vis daca ne întâlnim si mi-a zis ca da). Am mai visat sâmbătă noaptea, eram la el in brate si mi-a zis cand vine din concediu ca mergem la mare. Din câte știu eu este ceva foarte urat si ca nu ma voi întâlni cu el. In viata reala imi place foarte mult de el și țin la el dar nu am curaj sa ii zic. Mentionez ca el vine in tara numai in concediu ca după aia pleacă la muncă inapoi in strainatate. Va rog frumos ce sa fac cu aceste visuri? Eu am discutat cu el si acum 2 ani de zile cand l-am cunoscut mi-a zis că nu își dorește o relație serioasă deoarece a suferit prea mult dar acum cand ne-am reîntâlnit a fost foarte tandru si cand ma saruta pe frunte și ma ținea strâns in brate simțeam că vrea să imi spuna ceva dar nu are curaj. Dau funda pentru persoana care ma cu ajuta cu un sfat ce sa fac in viața reală.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu amesteca visele cu intamplarile reale, ca o iei razna.
Concentreaza-te pe realitate.
Il visezi pe baiat pentru ca esti indragostita, visele nu au nici o semnificatie, nu e nici un semn divin. Lasa fanteziile din somn, si concentreaza-te pe situatia reala dintre tine si baiat.