| TamplaruAnisoara a întrebat:

Romania arde in timp ce parlamentarii se îmbogățesc!
Un proiect de lege al PSD inițiat de 3 parlamentari care prevede acordarea de pensii speciale tuturor salariaților de la parlament, inclusiv șoferii a fost votat tacit de senat si urmează camera deputaților. Au ales intentionat momentul dat fiind faptul ca nu se permite ieșirea in strada a populației din cauza stării de urgenta. Daca va fi votat si de camera deputaților ar urma sa primească o pensie speciala in valoare de 16 mii lei un parlamentar si 10 mii lei un șofer. Credeți ca oamenii vor încălca restricțiile in ziua in care va avea loc votarea proiectului de lege in camera deputaților?

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Ar fi o miscare foarte urata, pentru ca: cine sa protesteze, cine sa iasa din casa sa manifeste nemultumirea? Sper sa nu fie asa dar daca e asa, urat de tot.

1 răspuns:
| TamplaruAnisoara explică:

Au lucrat PSD-isti cu vicleșug. Li s-a părut prea mica pensia speciala din Legea abrogata care prevedea 6 mii 5 sute de lei maxim si nu erau cuprinși toți salariații Parlamentului. Acesta a fost motivul pentru care au votat obrogarea Legii vechi. Romanul este in stare de orice!