| joker46 a întrebat:

Romania e tara moderna? Suntem cei mai buni dintre tarile astea slabe si cam atat? Fata de cele moderne cum stam?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suntem o tara moderna. Facem parte din UE și NATO, se respecta drepturile omului, avem acces educație și sanatate, suntem o forță economică regională samd. Că stăm prost fara de Europa centrala și vestică e altă discuție.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nici măcar nu știm la ce te referi. Ce înseamnă pentru ține țară modernă? Și de ce crezi ca slab e opusul lui modern?

| 199onur7 a răspuns:

România este modernă de nu mai poate plina de vidiocheat si interlopi pedofili...