| blairelovesmusic a întrebat:

S-a intamplat vreodata sa ceara o femeie/fata un barbat/baiat de sot?

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

In vremurile noastre se intampla din ce in ce mai des chestia asta, ca o femeie sa ceara un barbat in casatorie, pentru ca au prins mai mult curaj femeile.

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Din câte am auzit, s-a întâmplat în decursul timpului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o singură dată.

| Drimmero a răspuns:

Din ce vad in ultima vreme cam ele ii cer, mai ceva ca ii obliga, aia se marita, nu se mai insoara.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ai pus "universal" nu intr-o anumita cultura
au existat... CHIAR au existat societati matriarhale, unde conducatorii nu erau barbati ci femei, si evident ca femeia isi alegea barbatul si nu invers

insa, imagineaza asta, in serialul The Big Bang Theory, el o cere pe ea de mai multe ori, ea il avertizeaza sa inceteze, dupa care el ii spune ca nu o sa o mai ceara niciodata, si ca ea trebuie sa il ceara... si pana la urma l-a cerutwinking

| oglindasultanului a răspuns:

Ceream eu pe niste plangaciosi, care radeau bine cu mare scandal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce crezi tu, din miliardele de cupluri care s-au perindat pe pământ, oare, măcar unul, să fi fost cerut de o femeie? Absolut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am văzut.

| Dddonkey a răspuns:

Cum sa nu. Ai cazuri si pe Youtube daca vrei. Uite unul haois: https://www.youtube.com/watch?v=JvP-zamQIcc

| Andrei007007 a răspuns:

Da cum sa nu, in vremurile noastre e putin probabil sa se mai faca asta, insa exista, pe vremuri cred ca se intampla mai des, fie nu se mai casatoreau deloc fie ii spunea femeia barbatului: "dar cand ai de gand sa ma ceri in casatorie"

| Andrei007007 a răspuns (pentru Andrei007007):

Am uitat sa specific de ce nu se mai casatoreau, cei mai multi barbati erau foarte saraci, abia daca isi permiteau sa-si cumpere ceva haine sa puna pe ei, de aceea femeile le bateau acel apropo