| 6644 a întrebat:

S-ar putea oare sa omori un leu sau un tigru sau un alt pradator cu un cutit? Pur si simplu mi-i interesant daca s-ar putea sa te aperi de un leu ori un tigru sau de un alt oarecare pradator cu un cutit de vanatoare de exemplu,cu un junghier, cu un cutit de taiat porcii, sa ne inchipuim ca nu ai pusca sau o alta arma de foc, ai numai arma rece, cu mainile goale e clar ca nu faci nimic, asta orice prost ar intelege

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unii au reușit, deci se poate. Dacă ții la viața ta, multe reușești.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si puteam sa jur ca a mai fost o intrebare despre acest subiect (si foarte similara) cu ceva timp in urma. Eh... coincidenta.

Da, probabil se poate, a scapat un om de rechin asa. Dar la fel (sau chiar mai mult) de probabil ca un om sa nu scape cu viata de acolo.