| CostinAlamariu a întrebat:

Să ai dubii arată o lipsă de bărbăție/masculinitate?

Nu contează în legătură cu ce sunt dubile, ma refer în general.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dubii poate avea oricine, indiferent de sex si varstă.

| LordCristobal a răspuns:

Nu,chiar deloc.
E bine sa mai ai dubii poate eviti sa faci un lucru care nu iti place.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu cred. Să ai dubii indică precauție și e mult mai masculin să iei în considerare riscurile înainte de-a face o acțiune decât să te arunci cu capul înainte.
Frica este o lipsă de masculinitate, dar dubiile în sine nu sunt.

| Parakeets a răspuns:

Eu cred că dubii are omul sănătos și inteligent, curios. Dar și omul care preferă mai mult empirismul decât a îngurgita ceea ce i se dă. Iar chiar și dacă ceva i s-ar da, el tot mai zgârmăne o dată pentru un nou substrat. Zic eu că e sănătos, dacă evident e utilizat cu măsură totuși și nu o duce în patologic.

| Continchiscontsters a răspuns:

Atâta timp cât ai încredere cu Adevărată în acea persoană 100%la100% ca nu ar face ceva greșit ție nu ar mai trebuie sa ai dubii niciodată căci ști ca nu te va trăda sau altceva.

| CostinAlamariu explică (pentru Continchiscontsters):

Nu vorbeam de persoane, ci de idei. Dubii în legătură cu idei.

| Celula44 a răspuns:

Nu, evident ca nu. ce treaba are nesiguranta cu masculinitatea? orice om poate avea dubii