| Meme10Meme a întrebat:

Sa le zicem basarabenilor rusofili faptul ca Alexei Mateevici [cel care a scris imnul Basarabiei] era pentru unirea cu Romania? Sa le zicem faptul ca Eminescu sustinea unirea cu Basarabia? Sa le zicem povestea lui Mos Ion Roata? Cele mai mari personalitati cu care ei se mandresc erau unionisti=]]] Sa le zicem faptul ca vorbesc limba romana? Sa le zicem faptul ca Stalin a deportat sute de mii de basarabeni? Si mai am destule argumente. Ma bucur ca l-am blocat pe suntserios, ar fi venit sa-mi zica iar bazaconii=] TPU, nu-mi sterge intrebarea.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi zi-le. Care e întrebare?

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Intrebarea a fost facuta sa arate cat de idioti sunt rusofilii. Si sa se porneasca o conversatie.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nici nu știu ce să zic. Basarabia a fost mereu un pământ românesc dar rușii l-au luat prima dată în 1812 (deși erau în război cu otomanii, nu cu noi) și a doua oară în 1940. Dar trebuie să recunoaștem: ideea a fost a naziștilor. Ei au semnat Pactul Ribbentrop-Molotov cu Rusia și ei au implementat Diktatul de la Viena. Hai să fim serioși, ce stat refuză atunci când i se oferă, pe gratis, o cincime din țara vecină? Vina este și al lui Stalin și al lui Hitler.

| Meme10Meme explică (pentru MeisterSchnitzel):

Da,sa nu mai vad neonazisti in Romania [desi il consider pe Hitler ceva mai onorabil fata de Stalin].