| RAY a întrebat:

Sa merg sa votez cu nu? Sau mai bine stau acasa?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Mergi si voteaza. Nu e mentalitate buna sa stam acasa. In tarile nordice prezenta medie la vot este 70-80%, la noi 51% (iar asta pentru ca prin anii '90 era crescuta prezenta la vot, in anii recenti doar prezente de 30-40% avem.
Politica nu este o mizerie, dupa cum spune Drimmero. Sa iti stii drepturile, obligatiile, ce face fiecare institutie in stat nu e o mizerie.

| Drimmero a răspuns (pentru AC4S4):

Omul sanatos mental sta departe de putrefactia asta numita politica, nu are rost sa iti imbolnavesti nervii pentru ceva ce oricum nu vei rezolva.

| AC4S4 a răspuns (pentru Drimmero):

Si atunci cum ar trebui rezolvate problemele Romaniei altfel?

| Drimmero a răspuns (pentru AC4S4):

Problemele Romaniei crezi ca sunt de azi, de ieri? o problema mascheaza o alta mai adanca si tot asa, s-au dus oameni la vot, nu s-a rezolvat absolut nimic, singurul lucru bun a fost cand a iesit Iohannis presedinte, in rest nu-mi amintesc de vreo alta izbanda/

| RAY explică (pentru AC4S4):

Ma duc si asa ar fi pentru prima oara

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Stai acasa si nu-ti bate capul cu mizeria asta de politica.

| AC4S4 a răspuns:

Nu prea s-au dus oamenii la vot.
Ideea e ca noi votam tot pe invers. La prezidentiale am votat pe unul de centru-dreapta (Iohannis), la parlamentare am votat stanga (PSD). Cum sa se inteleaga presedintele cu parlamentul si guvernul astfel?

Problemele sunt de mult timp si nu se pot rezolva in timp scurt. Dar trebuie sa incepem de undeva.

| Drimmero a răspuns (pentru AC4S4):

Tu ca cetatean nu ai cum sa inlaturi PSD-ul, ci justitia, nici votul tau nu ajuta sa inlaturi ciuma rosie, neagra sau bubonica...le vine randul, apoi vin altii si povestea continua, pute de mult timp si nu trece doar asa cu parfum de tei.