| anonim_4396 a întrebat:

Sa presupunem ca te angajezi in strainatate la o fabrica, iar colegii tai tot romani, fura materiale de acolo :parfumuri etc. Si pun presiune pe tine :ori sa colaborezi cu ei la furt, ori sa-ti dai demisia. Luand in considerare ca tu chiar ai nevoie de jobul respectiv. Ce ai face?

Pun aceasta intrebare, deoarece am citit aici pe TPU intamplare de genu

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Le întorc favoarea, îi ameninț și eu că o să chem poliția sau mai știu eu ce. Nimeni nu mă amenința pe mine sau își bate joc de mine în halul asta și mă pune sa demisionez dacă nu colaborez cu ei. Eu nu fur, apropo.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Hai sa va povestesc un experiment si asa e duminica
mai multe persoane trebuia sa dea o pedeapsa cuiva care raspundea gresit, unul era profesor =subiectul unul era elevul, e subiecti au facut tot ce le-a spus un obserator care le privea desi elevul se plangea, urla ca il doare
desi nu e chiar asa

| SilentRain a răspuns:

Simplu, îi las pe eii sa ciordeasca și eu îmi văd stric de treaba mea, nu vad, nu aud, nu cunosc pe nimeni
La un moment cu siguranță o sa îi prindă cineva

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

As demisiona, nu vreau sa am baiuri