| Hammurabi a întrebat:

Să presupunem că ți s-ar oferi un loc de muncă, 6 ore pe zi/5 zile pe săptămână (pază și descărcat marfă, greutăți mai mici de 5 kg).
Angajatorul îți pune la dispoziție locuința (o garsonieră complet mobilată/dotată) unde nu plătești utilitățile, îți asigură 3 mese zilnic în restaurant 4 stele, telefon de serviciu cu abonament plătit de firmă, abonament lunar pe transportul în comun și un salariu de 500 euro lunar.
Cum ai considera?
Inacceptabil, acceptabil, mulțumit sau foarte mulțumit?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acum vin la tine grecule, cauti angajati aici? dsigur ca as vrea, mai ales in Grecia

| SilentRain a răspuns:

Perfect pentru mine, de când încep?

| sofisis a răspuns:

Mie mi se pare super ok. Practic aia 500 sunt bani de buzunar pentru fix ce ai tu chef. In conditiile in care nu ai un job sau cine stie ce calificare, este o super oferta

| Lioana a răspuns:

Multumit ar trebui sa fie cine vrea sa presteze o astfel de munca.

Răspuns utilizator avertizat
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

500 de euro salariu brut sau net? Că una e să ai 2.500 de lei ai tăi, alta e să ai 2.500 dar să îți ia statul 1.250.
Apoi, poți alege tu restaurantul și meniul sau îl alege șeful? Sau primești același meniu în fiecare zi?
Câte zile de concediu ai?
De la ce oră începi și la ce oră termini?

| Hammurabi explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

500 euro sunt bani în mână cu dările plătite
se lucrează într-un hotel, se mănâncă la restaurantul hotelului
nu e același meniu în fiecare zi
concediu 30 zile pe an
programul de lucru se schimbă în fiecare săptămână 6 - 12, 12 - 18, 18 - 24, 24 - 6

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu as avea familie si as trai singura si as fi in Romania, as fi multumita pentru munca respectiva la programul de lucru de 6 ore.
In afara nu stiu exact care-s preturile in cazul in care vreau un weekend sa plec undeva, sau daca vreau sa imi cumpar o haina. Deci nu pot compara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inacceptabil.

| EcceHomo a răspuns:

La prânz, avem și desert? Dacă da, sunt mulțumită. Nu foarte, pentru asta ar trebui sa dorm după masa de prânz. Ma lăsați sa dorm?

| Crescent a răspuns:

Cred ca acceptabil

| Arakiss a răspuns:

Mie mi se pare foarte ok. Daca ofera e reala si ai nevoie de oameni la hotel la tine sunt disponibil.