| SaveTheNature a întrebat:

Sa presupunem ca vreti sa emigrati. Pe ce criterii alegeti tara in care vreti sa emigrati?(ATENTIE NU VACANTA-sa va stabiliti acolo!)

VARIANTA A: tari puernice d.p.d.v i economic si politic. dar si d.p.d.v militar
-salarii foarte mari
-fast food
-vedete
-polaritate crescuta( oameni foarte bogati /oameni sraci)
-viata de noapte,cluburi,droguri, si femei,+ fotbal si bere
-realizare profesionala, cu un post inalt si salariu mare+ o casa mare, masina. In care este promovat foarte bine capitalismul si afacerile cu oameni de succes si bogati)
In aceasta categorie intra tari precum:
-mancare multe+obezitate.
(SUA,UK,FRANTA,GERMANIA,OLANDA,TURCIA etc. si cate putin Spania Italia)- si alte state implicate des in razboaie,cotropiri,colonizari. etc.

VARIANTA B: tari in care se promoveaza:
-socialism
-egalitate intre oameni
-aer foarte curat
-mancare bio
-protectia copilului, protectia femeii.
-diversitate sportiva,legitimari la cluburi sportive
-sanatatea
-muzica de opera.
-pacea, criminalitatea scazuta.
-automobile putine, societate fara oameni bogati.
-nivel educatie crescut.
-oameni frumosi,obezitate scazuta.
-climat rece.
In aceasta categorie intra tari precum:

Suedia,Norvegia,Finlanda,Danemarca,Islanda,Irlanda. (si as mai include cate putin din Austria si Canada)

VARIANTA C. tari,orase,exotice:
-cu plaje insorite,
-nisip,
-apa albastra,
-caldura,
-bermude, si cocktailuri.
-femei in bikiny.
-turisti bogati cu putere
-muzica
Dubai,Caraibe, Ibizza,Johhanesburg,Costa Rica,Coasta de Azur, Maroc)) etc.

VARIANTA D:
Tari comuniste sau fost comuniste,
-cu obiceiuri si traditii asemanatoare romaniei
-mancaruri asemanatoare cu cele romanesti
-oameni asemanatori cu romanii
-femei frumoase
-oameni primitori si prietenosi.
-alcoolisti
-4 anotimpuri.
In aceasta categorie intra tari precum
Lituania,Estonia,Letonia,Macedonia,Serbia,Slovenia,Cehia ,Slovacia,Ukraina,Rusia,Polonia,Bulgaria, etc.

VARIANTA E:
Tari asiatice reprezentative
-puternic populate
-aglomerate
-polaritate crescuta(prapastie intre bogati si saraci)
-traditii foarte multe
Tari precum:
China sau India.

VARIANTA F. tari musulmane si/sau
-implicate foarte des in conflicte militare
-politica contopita cu religia
-legalizare purtarii armelor
-petrol
Tari precum: Irak,Iran,Afganistan,Lybya,Siria,Israel etc.)

Tari majoritar crestine
-mari mari producatoare de droguri
-muzica latino
-femei creole si sexy
-fieste
-oameni primitor
In aceasta categorie intra in specia tarile din America de Sud precum Argentina, Brazilia,Chile, Cuba, Mexic

VARIANTA G tari africane9 in majoritate)
-sarace
-oameni de culoare
-apa putina
-mancare putina
-foarte cald
-coruptie la nivel inalt.
-curent electri putin etc.
Tari precum : Etiopia,Somalia,Congo,Niger etc)

VARIANTA H
tarile arabe cu seici foarte bogati,detinatori de companii de exploatare a petrolului.

PS: Mentionez ca descrierile facute fiecarei tari,nu exclud total descrierilefacute celorlate tari.
Si ca descrierea facuta unei tari poate include (mai mult sau mai putin din descrierile facute celorlalte tari)
Opiniile despre fiecare tara in parte m-i le-am facut calatorind,sau citind. Asa ca sunt deschis la completari sau corectari.
Daca nu doriti sa emigrati,si preferati Romania in detrimentul celorlalte tari, va rog sa specificati

Multumesc pentru raspunsuri happy

3 răspunsuri:
| Okami23 a răspuns:

Varianta B

| Elizabethzutzu a răspuns:

Varianta A

| Hussky a răspuns:

Eu, personal as alege varianta B.
Pentru ca oricine ar alege varianta B ar fi in siguranta, cu o viata in care toate sunt in cantitati egale, tari in care exista respect intre oameni, etc.