| anonim_4396 a întrebat:

Sa spunem ca sunt Dumnezeu, ce întrebare ați avea sa îmi puneți?

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

De ce esti nemilos si nu intervi cand oameni nevinovați sufera?
De ce las sa treaca prin chinuri copii nevinovați?

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Cand am predestinat totul acum 13, 8 miliarde nu am crezut ca conteaza asa ceva,din pacate numai pot face nimic, asta e, sa nu uitam ca e si vina lor,pacatuiesc sau au pacatuit parinti lor,nu au fost pe placul meu, au incalcat pouncile mele, am trimis pe hitler pentru imi satisface planul divin, nu aveti de ales sunteti sclavi mei, eu fac legea in universul meu, nu va convine va ard in iad pe toti pe vechie

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Nu esti corect, asta nu imi place

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ceea ce consideri tu corect nu este ceea ce consider eu, eu sunt un dumnezeu gelos daca faci misto de mine iti blestem toate rasa timp de 7 generați, pasiunea mea este sa ucid copii mici, am omorat toti noi nascuti din egipt pentru ca nu erau evrei de ai mei

Să nu* te închini înaintea lor şi să nu le slujeşti, căci Eu, Domnul Dumnezeul tău, sunt un Dumnezeu gelos**, care† pedepsesc nelegiuirea părinţilor în copii până la al treilea şi la al patrulea neam al celor ce Mă urăsc
* Exod 23:24; Ios 23:7; 2 Imp 17:35; Isa 44:15; Isa 44:19; ** Exod 34:14; Deut 4:24; Deut 6:15; Ios 24:19; Naum 1:2; † Exod 34:7; Lev 20:5; Lev 26:39; Lev 26:40; Num 14:18; Num 14:33; 1 Imp 21:29; Iov 5:4; Iov 21:19; Ps 79:8; Ps 109:14; Isa 14:20; Isa 14:21; Isa 65:6; Isa 65:7; Ier 2:9; Ier 32:18;
6 şi Mă îndur* până la al miilea neam de cei ce Mă iubesc şi păzesc poruncile Mele.

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Eu sunt creatorul tau

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Evreu

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Eu sunt cel ce sunt si asa voi ramane pe vechie

55 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Intrebarile tipice precum ce scop avem, daca exista si alte vieti pe alte planete, de ce sunt toate asa si nu altfel etc. Dar sincer nu as vrea sa aflu, pentru ca nu ar mai avea farmec viata. Vreau sa traiesc cu credinta, cu frica, sa simt ca traiesc.

| RAY a răspuns (pentru Frank51):

Asta ma intreb si eu ce scop am

| SilentRain a răspuns:

Trece vara si eu nu am apucat sa te intreb ceva thinking

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Intreaba-ma creatura facuta din lut

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Cand imi cumperi rochiță?

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Esti cumva zeita, in ce constelatie?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Ce ai fumat in seara asta?
Mai bine recunoaște că n-ai bani laughing

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Zeii nu fumeaza ei fumeaza pe alti, pe tine te voi fuma vreo 10 miliarde de ani

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Nu apuc eu atata, daca traesc până la 30 de ani ..am traiti deja prea mult
Si nu uita ca eu sunt sfânta, cand imi cumperi rochiță?
Ai facut si tu bani azi?

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Adevarat iti spun ca vei trai mai mult de 30 de ani, zeii nu au bani, in caz ca nu stiau, zeii au totul

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

N-ai un leu sa treci strada, zeulelaughing))
Nu imi cumperi rochiță?

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ba da si rochie si patic in cap si ne casatorim in alta dimensiune cu o parte a constinteti mele

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Fără "patic ", ehhh doar cu o parte din tine as ajunge si la căsătorie
Ce rochie imi cumperi? big grin

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Alegi tu doar vam dat liberul arbitru

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Iti place asta? hai ca nu e asa scumpă
https://rochiielegantedelux.ro/shop/sposa-dell-amore/rochie-de-seara-holly/

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Daca esti frumoasa ti-o cumpar

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Nemernica fiinta de om mai esti laughing)

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Cei frumos si lui iahve i place

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Eeee' lasa ca gasesc eu pe altul sa imi cumpere '

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Esti un german, care nu vrea sa imi cumpere rochiță

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Tot nu a iesit D-zeu din tine? laughing)
Du-te si fa un dus poate iese

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Adică germanul meu calic?
Cred ca rochiță asta imi place, mi-o cumperi?
https://rochiielegantedelux.ro/......r02149100/

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

In visele tale

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Treaba ta.imi cumpara altul

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Daca imi spui de ce vb cu mine, tio cumpar

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca imi este simaptic, si cate o data ma enervezi foarte tare

| Bizon95 a răspuns:

De ce suntem aici (noi oamenii)?

| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

Ca asa am vrut eu, am predestinat absolut totul acum 13, 8 miliarde de ani din pacate numai pot schimba nimic, asa ca continuativa existenta inutila

| FreddieM a răspuns:

Cand iesi la pensie? Ti-ai cam facut treaba.

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Am iesit de atunci

| Justme1997 a răspuns:

Pe unde-i maica-mea ca o tot sun de 3 zile

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Stiu,dar,daca iti spun trebuie apoi sa va distrug universul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când o să câştig la Loto?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca tie iti spun ca nu trebuie sa va distrug universul apoi, NICIODATA, din pacate nu te-am predestinat sa castigi vreodata la loto, dar vei castiga multe lucruri, vei pierde multe lucruri, o sa ai o viata scurta dar nu cu prea multa suferinta

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Viaţă scurtă? sad
Dar ce lucruri voi câştiga? M-ai făcut curioasă.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe rand vei avea parte cam de ce ai nevoie, da viata scurta, bucurate de fiecare zi petrecuta cu cei dragi langa tine

| chuckmanson a răspuns:

De ce ai creat un Univers atât de mare, cu atât de multe stele planete și sisteme solare, dar te-ai decis să creezi viață numai pe una din ele?
De ce ai creat atât de multe ființe extraordinare, numai ca apoi să le dai nevoia de a ucide alte creaturi de ale tale pentru a supraviețui?
99, 9% din toate speciile de animale pe care le ai creat sunt dispărute. De cât de multe ori mai trebuie să încerci până să creezi niște specii perfecte?
De ce ne va distruge Soarele într-o zi și de ce ne vom ciocni cu Andromeda într-o zi peste multe miliarde de ani?
De ce ai decis să fii specisist și să atribui inteligență superioară unei singure specii de animale?
De ce îți lași creația să sufere?
De ce îți lași copiii să abuzeze pe alții dintre copiii tăi?
De ce sunt atat de multe creații de ale tale alergice la atat de multe dintre celelalte creații de ale tale?
De ce procesele științifice din acest Univers, precum evoluția, par a fi complet naturale și neghidate?
De ce ți-a luat 10, 3 miliarde de ani să creezi viața și 13, 8 miliarde de ani să creezi oamenii?
Care religie e cea corectă?
Și de ce te joci de-a v-ați ascunselea cu noi atât de mult?

| RAY a răspuns (pentru chuckmanson):

Draga mea creatura perfecta din lut, cand am predestinat absolut totul acum 13, 8 miliarde de ani, tot ce scrii acolo eu am vrut sa se intample, am avut ceva interventi speciale dar vezi tu degeaba asa ca va las sa va continuati existenta inutila si sa rad de voi sunteti sclavi mei

| TristanTzara a răspuns:

Ce număr pică loto?

| RAY a răspuns (pentru TristanTzara):

De ce voi muritori va ganditi doar la bani, vrei sa castigi la loto si sa iti dau cancer? sau sa te las asa sa crezi in mine si vei fi sanatos pana la 80 de ani

| TristanTzara a răspuns (pentru RAY):

Doamene, depinde ce fel de cancer, dacă-l pot trata cu suma de la loto și să-mi rămână un profit frumușel, aleg cancerul.

| RAY a răspuns (pentru TristanTzara):

Voi incepe cu cel testicular apoi cu altele

| TristanTzara a răspuns (pentru RAY):

Pentru a sări peste cel testicular, am să mă mulțumesc cu o sumă mai mică, și din moment ce eu câștig doar odată la loto e normal să primesc doar un tip de cancer. Ce spui, batem plama?

| RAY a răspuns (pentru TristanTzara):

Cu un zeu sa bati palma laughing laughing

| LupusDei1993 a răspuns:

Doamne, va castiga Real Madrid titlul de Fotbal Galactic?

| Andrei0G a răspuns:

Când sărăcie îmi trece răceala asta?
De ce nu mă trăznești?
De ce m-a enervat „Monica" (prima mea profesoară)?
laughing
și alte 663, că 3 am pus deja laughing

| RAY a răspuns (pentru Andrei0G):

Sa te maturisezi apoi sa revi cu intrebarile

| Andrei0G a răspuns (pentru RAY):

Așa-s numa online, offline thinking nu-mi fac reclamă negativă p-aci