| Alexandru_8670 a întrebat:

Sa va spun povestea mea! Nici nu stiu cum sa incep cand ma gandesc ce am facut! Am cunoscut o fata in luna ianuarie toate bune si frumoase pana la sfarsitul lunii martie! Eu am 26 de ani ea are 32 a fost casatorita are un copil! De la inceputul lunii martie am inceput sa fiu gelos din orice incepeam sa ne certam ea avea niste probleme avea nevoie de multi bani a apelat la niste baieti cunoscuti pe internet dar cu care nu a avut nimic eu am inceput sa fiu din ce in ce mai gelos ne certam in fiecare zi pentru ca era mereu pe internet cu ei de vorba si eu nu suportam intr-un final a ajuns la limita si ne-am certat definitiv! De aici incep problemele! Am vorbit cu ea la telefon mi-a zis ca nu mai poate ca a cazut psihic si sa luam o pauza pana isi revine eu tot am inceput sa intreb lumea unde e ce face si a aflat m-a sunat si mi-a zis ca e ultima oara cand intreb de ea ca a fost si va fi intotdeauna o femeie libera si nu trebuie sa dea explicatii la nimeni ce face! Eu am inceput cu mesaje de amenintari am injurat-o am inceput sa ma duc dupa ea sa o caut si asta a facut-o sa ma urasca imi trimitea mesaje ca ma uraste din tot sufletul si ca uraste ziua cand ma cunoscut! A 2-a zi m-a sunat si mi-a zis ca a fost sa se intalneasca cu un baiat pe care il cunoscuse cu 6 luni in urma la un restaurant si de care era indragostita si nu il uitase mi-a zis ca el i-a luat numarul de la masina si dupa 6 luni de zile a aflat cine este si nr ei de tel si a sunat-o si s-au intalnit! Dupa ce am auzit astea am inceput sa o amenint mai rau si sa fac mai mult rau i-am furat id-ul de mess si toate conturile de pe internet! Intr-o seara m-a sunat sa-mi spuna ca se plimba prin oras si daca vreau sa vorbesc cu ea am acceptat sa ma intalnesc cu ea am fost intr-un loc retras m-a intrebat dc am facut eu toate astea dc nu vreau sa accept ca este fericita dc i-am furat parola de mess bineinteles am vb cu ea 10min i-a sunat telefonul( era ala de care vorbea ea ) eu m`am enervat si i-am zis sa ma duca acasa! Ea a zis te duc dar pentru ca m-am jurat ca iti fac ceva o sa te las mai departe de casa am plecat de acolo dupa 1km s-a enervat si mi-a zis date jos m`am dat jos ea a plecat eu am scos telefonul am sunat un prieten sa vina sa ma ia dupa ce am inchis am luato incet pe jos sa ajung la strada principala si mergand asa au iesit 3 barbati care m-au batut! Am sunat la politie nu i-a mai prins nu sa mai aflat nimic! Dupa ce m-au batut eu am inceput sa ii dau mesaje sa o blestem si pe ea si pe familia ei si cel mai rau pe baiatul ei! Sunt sigur ca ea a pus pe cineva sa ma bata din pacate nu pot dovedi de 3 zile imi da mesaje ma ameninta sa am grija de mama sa vad pe unde merg ca imi face numai rele pentru ca i-am blestemat copilul a zis ca nu o sa aiba liniste pana nu ajung la puscarie! A spus la toata lumea tot ce am facut noi tot ce s-a intamplat stie totul despre mine din pacate pentru mine are relatii multe mai ales in lumea interlopasad Am incercat din rasputeri sa incerc sa repar ceva si sa imi cer scuze pentru ca totul s-a intamplat numai din vina mea! Ea ma iubea mult de tot dar intr-o singura zi am reusit sa o fac sa ma urasca! In tot acest timp eu cautam o solutie sa incerc sa o ajut cu problema care o avea dar nu aveam cum pentru ca era vorba de foarte multi bani plus ca nici nu aveam de munca si a inceput sa-mi scoata ochii ca stau degeaba vreau sa i-au totul dea gata ca astept sa ma ajute lumea si tot felul de chestii cum ar fi ca ea a plecat pentru 2 saptamani in strainatate la un cuplu pe care il cunoscuse de cativa ani pe internet dar cu care nu se vazuse niciodata a plecat sa faca rost de bani pentru problema ei si inainte cu o seara sa plece m-a intrebat daca vreau sa ma duc cu ea si eu am zis promit ca merg cu tine dar a 2-a zi cand sa plece daca am vazut ca nu mi-a mai zis am crezut ca imi zice la misto si nu am mai intrebat-o daca ma duc sa-mi fac bagajul sa intors inapoi si acum tot imi zicea ca daca o iubeam cu adevarat nu o lasam pentru nimic in lume sa plece singura mai ales la 2 persoane pe care nu le cunoscuse niciodata decat pe internet ca ea nu m-ar fi lasat sa plec singur si ca nu trebuia sa o las daca nu ma duceam si eu si tot ce am facut a inceput sa-mi scoata ochii ca sunt trantor ca stau degeaba si multe eu doar asteptam sa vad daca gasesc ceva nu puteam intra in disperare daca nu aveam de munca aveam niste promisiune pentru care trebuia sa astept! As da orice sa imi pot repara greseala macar pe jumatate stiu ca este doar vina mea nu vreau sa ma mai impac cu ea dar macar sa-mi repar greseala si nu stiu cum sa o mai dau! Tin sa mai zic ca nimeni nu era de acord cu relatia asta nici prietenii ei nici tatal ei care ii zicea mereu ca umbla cu barbati de o seama cu fiso(vb vine) ca ce a vazut ea la mine toti ii ziceau probabil ca si asta a influentat-o cu toate ca era o femeie puternica trecuta prin viata si stia singura ce are de facut! Ce as putea sa fac? Daca se poate sa-mi spuneti si parerea voastra! Multumesc si sper ca nu am deranjat si scuze daca am facut greseli!

Răspuns Câştigător
| clauss a răspuns:

In primul rand cauta ti ceva de munca bine platit si lasa sa treaca o perioada dupa aceea incearca sa ei legatura cu ea si poate ai noroc si te apropii sufleteste, deji mi e greu sa cred ca v eti mai avea un viitor impreuna. cauta ti de munca cat mai repede, sa vada ca te ai schimbat si ca ai intentii serioase, cere ti scuze in genunchi, dar sa blestemi copilul, e greu de digerat pentru o mama. poate ai noroc, ai facut multe greseli omule si printr o minune te poate ierta

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca sa scrii mai scurt ca nimeni nu isi oboseste ochii sa citeasca atata.

| AnGeL a răspuns:

Incearca sa uiti tot ce s-a intamplat
nu cred ca acum mai poti face ceva in privinta asta

| MalinaH a răspuns:

Incearca sa ai grija de copil.Cu siguranta pe el il iubeste foarte mult,dar daca nu are incredere in tine incearca sa i-o castigi, vorbind frumos cu copilul, sau chiar cumparandu-i diferite maruntisuri.Incearca sa te aproprii de ea si mai ales de tatal sau.Cand va vedea ce frumos de porti cu familia ei, te va ierta. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| leoaica_1036 a răspuns:

Sincer? Bine ti-a facut ca a pus sa te bata! Si eu as fi facut la fel daca as fi amenintata, blestemata si jicnita.

| Alexandru_8670 explică:

Tatal copilului este in austria acolo unde este si copilul la scoala...sa recasatorit custodia copilului este a ei dar el sta la tatal lui pentru scoala copilul are 12 ani

| Alexandru_8670 explică:

Varianta lui clauss este destul de buna pana la un punct! Cautati ceva de munca bine platithappy asta e destul de greu de facut in tara asta! O sa incerc sa gasesc o varianta cat mai buna si sper sa fie totul bine! Va multumesc