| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca aveti 35 de ani, sunteti satui de locul vostru de munca si nu mai aveti unde sa avansati fiind o nisa mica.
Aveti doua variaante
a) renuntati la loc de munca faceti o facultate care va pasioneaza si o luati de la capat
b) va acceptati soarta si lucrati pe acelasi post pana la pensie dar schimbati firma din cand in cand sa simtiti ca ati facut ceva diferit.
Ce alegeti?
Ce alte solutii ar fi?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atat timp cat am sanse sa merg la alte firme pot sa le schimb lunar daca e, de fel nu am fost stabil intr-un loc de munca, cand nu mia convenit ceva imi bagam pul in masa si plecam easy.

suntserios
| suntserios a răspuns:

C. La 35 ani nu m as apuca de facultate. Nu as avea răbdare, probabil nici posibilitate financiara. Asa ca mi as gasi alt loc de munca in alt domeniu. Poate cursuri de calificare.

| sierra1 a răspuns:

B combinat cu a dar fără renunțare, până a nu e gata