| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Sa zicem ca aveti un copi, ce ati vrea sa devina el(ea) in viata? De ce? Cum l-ati pregati? Pot raspunde si cei care au copii.

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

As vrea sa devina fericit/a.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

L-as educa cum se cuvine si i-as da multe sfaturi despre viata cum trebuie sa fie etc iar viitorul lui poate sa si-l aleaga singur sa faca ce cariera vrea sau macar 8 clase sa aiba important e sa aiba diploma acolo doar muncitori se cauta si se angajeaza.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Copii- scutece, biberoane,suzete,jucării,plânsete, etc., etc. - STRESS. Nici nu vreau să aud.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu aş vrea să devină ceva anume în funcţie de voinţa mea ci să devină ceva în funcţie de voinţa şi aptitudinile sale. Singurul meu rol va fi să-l expun al cât mai multe situaţii astfel încât să-şi găsească singur drumul. Dacă aş vrea eu să îi impun ceva aş cădea fix în patima pe care o au majoritatea părinţilor români. (recomand: http://tiny.cc/ETEOM )
De ce? Pentru că vreau ca ipoteticul meu urmaş să fie liber(ă) din toate punctele de vedere, în special în ceea ce-i priveşte conştiinţa.

Numai bine.

| さいゆき a răspuns:

Pai daca as avea un copil as discuta impreuna cu acesta ce vrea sa faca mai departe si l-as indruma corespunzator. Eu i-as propune anumite drumuri pe care sa o ia, i-as prezenta avantajele si dezavantajele si mai apoi l-as lasa pe el/ea sa decida.
Nu as vrea sa ii impun copilului un domeniu pe care il vreau eu pentru ca nu vreau ca mai tarziu copilul sa imi reproseze ca l-am obligat sa faca ceva ce nu i-a placut.
Mi-as lasa copilul sa aleaga ce vrea sa faca si as alege cea mai buna universitate care sa il pregateasca pentru cea ce a ales.