| anonim_4396 a întrebat:

Sagetatori cu sagetatori se potrivesc raised eyebrows am citit ca nu prea sad.

Răspuns Câştigător
| caterinasmile a răspuns:

Compatibilitate Sagetator - Sagetator

Relatia dintre doi Sagetatori este aproape perfecta. Cei doi sunt dornici de a acumula cat mai multe cunostinte legate de lumea ce ii inconjoara. Vor avea parte de conversatii interesante si placute. Doar ocazional pot aparea dispute intre ei, atunci cand unul dintre ei depaseste limitele.

Fiind ambii independenti, sunt compatibili in ceea ce priveste interesele personale. Nu sunt gelosi; atunci cand nu sunt impreuna, fiecare se ocupa de proiectele personale. Cand sunt impreuna, fac tot ce le sta in putinta pentru a-si multumi partenerul si pentru a atinge idealurile comune. Desi se adapteaza foarte usor situatiilor noi, exista totusi anumite momente in care nu se pot descurca singuri. Sagetatorii nu sunt invidiosi si nu suporta situatiile tensionate.

Sagetatorul este guvernat de Jupiter. In aceasta situatie, cuvantul cheie este expansiune. Ambii parteneri doresc sa acumuleze cat mai multe cunostinte. Farmecul lor personal ii fac sa fie placuti nu doar de catre partener, ci si de catre cei din jur.

Recunosc ca si eu citesc asemenea articole dese ori, imi plac dar nu tin cont de ele in viata de zi cu zi!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Relatiile intre aceleasi zodii se potrivesc de minune daca unul din ei cedeaza mai mult cand vine vorba de cearta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se potrivesc. daca intalnesti o persoana nascuta in aceeasi perioada cu tine zii ca nici nu vrei sa vorbesti cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E nici chiar asa rolling on the floor dar vezi ca ai drepate ultimul baiat de care mi-a placut era aceeasi zodie si nu mai bine na esit laughing

| blueheart a răspuns:

Compatibilitate intre zodiile
Sagetator - Sagetator

Practicianul va da farmec vieti, iar teoreticianul îi va da un înteles si o directie. Unuia îi va placea sa cutreiere lumea cu piciorul, iar celuilalt îi va placea s-o descopere cu mintea; unul va calatori "în afara", iar celalalt va calatori "în interior"; în felul acesta, aventura existentiala va fi completa si complexa, deopotriva pasionala si spirituala, iar iubirea o continua descoperire reciproca, presarata permanent cu "asa simt si eu" sau cu "tu nu gandesti tot asa?".

Explorandu-se permanent si constienti ca fiecare fiinta umana se descopera cu rabdare, acest cuplu de Sagetatori poate fi unul dintre cele mai fericite daca aspectele comune îi ajuta sa-si transforme diferentele în complementaritate afectiva si de caracter.

| Michael6996 a răspuns:

Chiar crezi in asa ceva?