| jockercata a întrebat:

Sal TPU as vrea sa imi iau un caine din rasa American Staffordshire terrier (Amstaff) stau la apartament si vreau sa stiu daca aceasta rasa naparleste adica daca lasa par mult in casa daca are cineva amstaff in apartament il rog sa-mi raspunda. Si mai vreau sa stiu daca e adevarat ca daca inghiti par de caine mori Funda pentru cel mai bun raspuns la subiect!

Răspuns Câştigător
| JockerStoica a răspuns:

Salut. Acest caine din aceasta rasa nu naparleste daca este periat cu o perie buna pe care o poti achizitiona de la Pet Shop. Oricum firele de par ale unui amstaff sunt foarte scurte am un prieten care are amstaff si a zis ca nu prea lasa par prin casa si daca lasa nu se vede pentru ca este prea scurt. Si in legatura cu firul de par da este adevarat sunt doua variante ori il inhalezi(il respiri) ori il inghiti. Daca il inghiti ramane in intestinul subtire si nu ai nici un fel de problema. Daca il respiri se lipeste de plaman si apar complicatii te poti sufoca...Dar de obicei oamenii nu inghit par de caine asa ca stai linistit. Salut!

1 răspuns:
| FeraruAndreea a răspuns:

Toti cainii lasa par dar daca iti ingrijesti bine nu o sa lase par si daca inghiti par de caine acesta se lipeste de plamani si te sufoci si inca ceva un singur fir poate cauza asta dar iti dau un sfat pastreazai blana lunga incat sa vezi firele care mai cad.