| lizy12iul a întrebat:

Sall! am un tel tactil kp502 si nu stiu cum pot sa descarc pozele de pe el, imi apar 2 optiuni pentru a descarca, prima prin usb si a doua prin bluetooth prin usb nu imi mere nu imi apare nimic iar prin bluetoth gandeste in continuare am instalat deja CD-ul si inca nu mi-am luat card micro SD asa ca nu stiu ce sa mai fac plzz ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| mikkhhell a răspuns:

Daca ai instalat dupa discul telefonului programul LG PC SUITE si te cuplezi la calculator cu mobilul prin cablul de date prin usb, poti vedea memoria telefonului si ce are inmagazinata pe ea si dupa ce ajungi la fisierul unde sunt fotografiile le poti copia. Daca vrei sa faci operatia asta prin bluetooth, trebuie sa ai un adaptor bluetooth pentru calculator conectat prin usb (se gaseste in comert la pretul de aproximativ 35 lei), il conectezi/faci paritatea cu mobilul/incepi transferul fotografiilor prin bluetooth( cand cumperi acest dispozitiv se livreaza impreuna cu discul lui de instalare, deci trebuie instalat mai intai, dupa care urmeaza etapele mentionate mai sus). Succes!

2 răspunsuri:
| MaRi_6563 a răspuns:

Scoate'i cardul'l si baga'l iar... cel putin eu asa incercam pentru ca aveam o problema asemanatoarebig grin

| MaRi_6563 a răspuns:

Scoate'i cardul si baga'l iar... cel putin eu asa incercam pentru ca aveam o problema asemanatoarebig grin