| anonim_4396 a întrebat:

Sall! Mergeam prin curte si mi-am vazut pisicuta jucandu-se cu ceva.M-am apropiat si am vazut un guster de un verde deosebit in ghearele ei.Mi-a fost mila de el sa il las sa moara si l-am pus intr-o galeata.Are pielea de langa coaste aproape smulsa toata si atarna, il tin de 2 zile si rana nu s-a inchis deloc si sangereaza uneori, i-am dat si cu betadina, dar tot nimic.Va rog sa imi dati niste sfaturi, cu ce l-as putea ajuta sa se vindece :'(

3 răspunsuri:
| deea3507 a răspuns:

Se regenereaza daca il lasi in mediul lui natural.

| Nyy2003 a răspuns:

Nu prea ar fi bine sa te aproprii de gusteri.dar na laughing)
Lasa-l intr-un mediu natural, daca nu il lasi...o sa moara.

| PaulCc a răspuns:

De mare ajutor ar fi daca l-ai elibera in mediul lui natural