| elicopterultau a întrebat:

Am o mare problema cu PC-ul meu. Cand il pornesc imi apare placa de baza, scrisul alb pe negru. se incarca putin windowsul (Windows 7) pe care abia l-am reinstalat din cauza ca apoi se innegreste ecranul si nu pot folosi PC-ul. Mi se porneste complet doar daca il opresc de vreo 3 ori... Ce sa fac? Banuiesc ca ar fi din placa video. Cine ma poate ajuta sa raspunda si daca e nevoie un ID. Multumesc. FUNDA+vot

1 răspuns:
| VFC93 a răspuns:

Nu este placa video problema! Din moment ce iti apar culori pe ecran e totul ok! Mi s-a intamplat si mie odata, ori windowsul nu l-ai instalat corect, ori te-ai jucat prin bios! Daca vrei sa salvezi ceva din el, deschide-l, astepta sa se faca ecranul negru, iar apoi apasa, Ctrl + Alt + Del, apasa pe New Task, si scrie explorer.exe! Tips happy Reinstaleaza windowsul, daca vei downloada partile care lipsesc si l-ai face, pe viitor o sa intampini alte probleme mai grave! Succes!