| AdrienWH a întrebat:

..Am o problema, sunt in clasa a6a iar in toamna trec in clasa a7a.Pot spune ca de acum ma cam gandesc la liceu si imi e cam frica.Ce sfaturi imi dati sa elimin aceasta teama?

Răspuns Câştigător
| Yasmin875 a răspuns:

Nu trebuie să îți fie frică.Nu te mai gândi la asta.O să fie bine.Acum ești mic.Sa știi că la liceu e mai frumos ca la gimnaziu.

1 răspuns:
| KinoAndreea a răspuns:

Păi, can toți trecem prin etapa asta cu emoții mai mult sau mai puțin. Dacă ştii la ce liceu şi ce profil să te înscrii, e foarte bine, că eşti mai sigur pe tine şi ştii exact spre ce vrei să te îndrepți. Dacă nu ți-ai ales încă, nu e prea târziu, ai timp. Eu mi-am ales profilurile exact prin perioada aia, deci nu le-am ales din timp. Tu încă mai ai timp destul. Sfatul meu este să întrebi diferite persoane de la diferite profiluri şi poatr chiar şi licee, să-ți povestească cum e şi ce sfat îți dau, astfel poți "cântări" la final ce şi cum şi care crezi că ți s-ar potrivi. Şi chiar de ai da greş să zicem, de exemplu să nu-ți placă într-adevăr profilul la care ai ajuns, nu e capăt de lume pentru că te poți transferawinking. Baftă!