| rateu a întrebat:

Astazi am vorbit cu prietena mea si la un moment dat imi spune ca i-a zis un baiat ca imi place de ea si acel baiat era un coleg de la mine din clasa.Iar dupa mai vorbi unpic cu ea si iesi de pe facebook...I-am dat mesaj pe telefon dar nu raspunde... Oare s-a suparat?

2 răspunsuri:
| DavidMihai a răspuns:

Când mai încerci să primeşti un raspuns concret trebuie fi şi tu mai explicit. Din câte am înţeles ai o prietenă care îţi place de ea, dar un amic de-al tău i-a mărturisit asta. Posibil ca fetei să-i placă de tine şi s-a speriat de sinceritatea asta prea bruscă. Poate fi posibil să fie deranjată şi de faptul că nu i-ai mărturisit tu. Dacă vrei un raspuns mai concret, trebuie să fi mai complex. Până acum, sfatul meu e să mai încerci să o bagi în seamă şi să încerci încontinuare să vorbiţi.

| Alin2010nnn a răspuns:

Stai, deci:Ai vorbit cu Prietena(Iubita) ta si ti-a spus ca i-a zis cineva ca o placi, ok? Pai nu e normal sa iti placa de prietena/iubita ta? De ce sa se supere? Nu fiindca o placi v-ati bagat?