| anonim_4396 a întrebat:

cum sun pe cineva in Germania eu sunt pe Orange si el e tot pe Orange am romingul activat si si el are romingul activat.el e pe prepay si eu sunt pe abonament cum se face cand sun nu merge AJUTOR VA ROG!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

El nu are credit pe prepay. Apelul tau, la plata, se imparte la amandoi.

| OvvvYYYY a răspuns (pentru darrio2007):

Ce rasp de **** rusine eu vreau ceva concret!

| darrio2007 a răspuns (pentru OvvvYYYY):

Ti-am raspuns asa pentru ca am patit. Daca nu a fost ce ai vrut tu este problema ta.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca amandoi va aflati in Germania si aveti roamingul activ, va puteti apela intre voi, daca formati numarul de telefon in format international. Intrucat in roaming apelurile primite se taxeaza, este posibil ca numarul PrePay sa nu aiba suficient credit ca sa primeasca apelul. Daca te afli in Romania, il poti apela pe prietenul tau in Germania formand numarul obisnuit, ca si cand l-ai apela in tara. Nu conteaza daca este PrePay sau abonament.
O zi buna,
Orange Helpers