| anonim_4396 a întrebat:

.. dc de fiecare data cand aprind pc`u mi se aprinde becu de la monitor si mi se stinge tot timpu asa imi face, numai asa, da monitoru sta stins numai becu se stinge si se aprinde... si trebuie sa dau cateva restarturi la pc(de jos de la unitate) si dupa aia mi se aprinde monitoru de tot si sta si becul aprins(de la monitor) ce are? plzz

Răspuns Câştigător
| Bunicul62 a răspuns:

Vezi placa video cum este in slot fixata.Cu Pc oprit vezi daca nu a iesit putin placa video.O apesi dar nu in dusmanie, apoi pornesti pc, Contactele placii daca o scoti le poti curata cu spray sau dai cu guma pe ele la fel poti curata si bancurile de memorie. Daca si dupa ce o apesi face la fel te pregatesti de prohod. Vezi daca are ventilator pe ea sa il cureti de praf. Bafta